Narzędzia akumulatorowe czy sieciowe – które wybrać?

Bez odpowiednich narzędzi trudno wyobrazić sobie sprawną pracę zarówno w domu, jak i warsztacie, na budowie czy w terenie. Zanim jednak zakupisz swój własny zestaw, koniecznie dowiedz się, które z nich sprawdzą się najlepiej w danym miejscu. Aby nieco ułatwić to zadanie, podpowiadamy, jak działają narzędzia akumulatorowe i kiedy warto zastąpić je przyrządami, zasilanymi z sieci energetycznej.

Jakie są zalety narzędzi akumulatorowych?

Narzędzia akumulatorowe w swojej pracy wykorzystują baterie, przez co nie muszą być one stale podpięte do źródła zasilania. Dzięki temu umożliwiają wykonywanie pracy wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do gniazda sieciowego. Wśród innych zalet tego rodzaju przyrządów, wymienia się również:

  • znacznie większą mobilność i swobodę ruchów,
  • bezwysiłkową pracę,
  • brak ryzyka porażenia prądem w trakcie wykonywania obowiązków.

Dodatkowo warto wspomnieć również, że nowoczesne narzędzia akumulatorowe wyposażone są w baterie, mogące pracować nawet kilka godzin. Taka wysoka wydajność sprawia, że po rozwiązanie to coraz częściej sięgają nie tylko domowi majsterkowicze, ale również fachowcy, używający narzędzi w pracy zawodowej o różnym charakterze. 

Które narzędzia akumulatorowe warto posiadać?

Narzędzia akumulatorowe umożliwiają efektywną i szybką pracę wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do energii elektrycznej. Nic dziwnego, że zapotrzebowanie na nie nieustannie rośnie, co z kolei rzutuje na szeroką ofertę, dostępną na współczesnym rynku. 

Jeśli więc zastanawiasz się, jakie narzędzia akumulatorowe wybrać, koniecznie sprawdź artykuł https://www.akutools.pl/blog/polecane-narzedzia-akumulatorowe-dla-wykonawcy-jak-wybrac-odpowiedni-zestaw, w którym opisano najważniejsze z nich. Na liście tej nie mogło zabraknąć wkrętarek i wiertarek, gdyż to właśnie one wykorzystywane są najczęściej w różnych pracach domowych czy budowlanych. Rozważając zakup narzędzi akumulatorowych, warto również wziąć pod uwagę szlifierki, które nie posiadają kabla, co ułatwia dotarcie w każdy kąt szlifowanego przedmiotu.

Czym wyróżniają się narzędzia sieciowe?

Narzędzia sieciowe to doskonała alternatywa dla urządzeń akumulatorowych wszędzie tam, gdzie wymagana jest większa moc lub dłuższa praca urządzenia. Warto podkreślić jednocześnie, że zarówno jedne, jak i drugie, mają swoich zagorzałych zwolenników. Nic dziwnego, że wiodący producenci w ofercie posiadają na ogół oba rozwiązania. Idealnym przykładem jest chociażby polecany producent narzędzi Aku Tools, który na swojej stronie oferuje produkty zarówno dla użytkowników narzędzi sieciowych, jak i tych, którzy stawiają na mobilność i wygodę, kupując urządzenia, zasilane akumulatorem

Należy podkreślić jednocześnie, że nie każdy sprzęt zasilany sieciowo ma swój odpowiednik, działający na akumulator. Do tej grupy należą np. szlifierki taśmowe czy stołowe piły tarczowe.

Gdzie wykorzystywane są narzędzia akumulatorowe i sieciowe?

Po narzędzia, wykorzystujące w swojej pracy energię elektryczną, warto sięgać w trakcie pracochłonnych zadań. Będą one niezastąpione wszędzie tam, gdzie do wykonania pracy potrzebna będzie duża i stała moc. Takie urządzenia znajdują więc swoje zastosowanie w warsztatach stacjonarnych, halach produkcyjnych czy w przydomowych garażach, gdzie wykorzystuje się ukośnice, szlifierki kątowe czy wiertarki udarowe. 

Wśród typowych urządzeń akumulatorowych wyróżnia się z kolei lekkie młoty udarowe, wyrzynarki czy wiertarko-wkrętarki. Po narzędzia działające na baterii sięga się przy drobnych pracach domowych, ale też w mobilnych serwisach, w lasach przy wyrąbie drzew, w przydomowych ogrodach, przy pracach montażowych i wykończeniowych oraz wszędzie tam, gdzie dostęp do energii jest ograniczony lub wręcz niemożliwy.

Na co zwrócić uwagę, kupując narzędzia?

Wybór narzędzi wiąże się z podjęciem kilku istotnych decyzji. To nie tylko rodzaj zasilania, ale również ich cechy, warunkujące ostateczną satysfakcję z zakupu. Przed jego dokonaniem należy więc określić, gdzie będą one wykorzystywane, ale też:

  • skupić się na ofertach renomowanych producentów, cieszących się zaufaniem klientów,
  • zwrócić uwagę na certyfikaty i gwarancje,
  • sprawdzić wagę urządzenia i jego rozmiar, warunkujący wygodę użytkowania.

Podejmując ostateczną decyzję, warto sprawdzić również dodatkowe udogodnienia, jak np. tryby pracy czy regulację prędkości, rzutujące na komfort pracy i jej efekty.

You may also like...